EFOD yönetim kurulu üyesi ve Atölye Hocalarından Hatice Şinik portfolyosu

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneğinin (EFOD) yönetim kurulu üyesi ve Atölye Hocalarından Hatice Şinik ‘in tanıtım ve portfolyosu ile devam ediyoruz .
1965 Yılında Edirne’de doğdu.İlk,orta,lise eğitimini Edirne de,lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İ.İ.B.F İktisat Bölümünde tamamladı.İstanbul Üniversitesi ”İktisadi Turizm ve Coğrafya Kürsüsünde yüksek lisans eğitimine devam etti.
2010 yılı son döneminde Edirne Fotoğraf Sanatı Derneğinde (EFOD) almış olduğu temel eğitimin ardından Derneğe üyeliğini başlatıp aktif olarak fotoğraf çekmeye başlamıştır. Bilgi ve becerisini geliştirmek amacıyla dernek bünyesinde açılan değişik atölye çalışmalarında yer aldı.
Katıldığı yurt içi ve yurt dışı yarışmalarda çok sayıdaki fotoğrafı değişik derecelendirmelerde başarı ödüllerine layık görüldü.2015 yılında katılmış olduğu FIAP dahilindeki yarışmalardan aldığı dereceler neticesinde AFIAP(Artist Sanatçı-FIAP) ünvanını aldı.Ayrıca fotoğrafları ulusal ve uluslararası değişik karma sergilerde yer almıştır.
2018 yılında ”Bedenimdeki Işık” ismiyle ilk kişisel sergisini açtı.2019 yılında ”Bizim İnsanlarımız” adlı atölyeyi yönetmiştir.Halen ”Model Çalışması” adı altında atölye çalıştırması devam etmektedir.