EFOD üyesi Hakan Tokuç’un portfolyosu

Niğde’nin Bor ilçesinde doğan fotoğrafçı 2003 yılında Endüstri Mühendisliği yüksek lisansını ,2005 yılında Yönetim Organizasyon yüksek lisansını tamamlamış, 2012 yılında Kıdemli Albay rütbesiyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nden emekli olmuştur.

2013 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü’nden ‘’Yüksek Onur’’ belgesiyle mezun olmuş, Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) tarafından; 2014 yılında AFIAP ünvanını, 2015 yılında EFIAP ünvanını almaya hak kazanmıştır. Aynı zamanda 2015 yılında Global Photographıc Union tarafından GPU CR2 ünvanı verilmiştir.

 Eserleri ulusal ve uluslararası yarışmalarda 150’den fazla ödüle layık görülmüş, 2015 yılında TC. Kültür Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Devlet Fotoğraf yarışmasında ‘’Başarı Ödülü’’ almıştır.

Yurtiçi ve yurt dışında çok sayıda karma sergide fotoğrafları ile yer almış, ülkemizi ve Türk fotoğrafını temsil etmek ve tanıtmak adına yurtdışında fotoğraf festivallerinde etkinliklere katılmıştır.

2015 – 2017 Yılları arasında Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) Yönetim kurulunda ‘’Ulusal ve Uluslararası Yarışmalar Sorumlusu’’ olarak görev yapmıştır.

‘’Heydar Aliyev Culturel Center’’ projesinden 10 fotoğrafını beğeninize sunmuştur.