EFOD üyelerinden Deniz Doğu’nun tanıtım ve portfolyosu

15.01.1968 Batman doğumlu, Atatürk İlköğretim okulu ve Batman Lisesi sonrasında 1992’de Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Kırşehir’de mecburi hizmetini yaptı. AÖF Adalet Meslek Yüksek Okulunu bitirdi.

2012 yılında EFOD’ta Temel Fotoğraf Eğitimi aldı. Enver Şengül Hoca ile “Doğanın Sarı Gelini Ayçiçeği” , “Digital Hayaller” ve “Nostalji” atölye sergilerinde bulundu. Behiç Günalan Hoca ile “Yine Yeniden Edirne” ve “Hayatın Renkleri” atölye ve sergilerinde bulundu. Yekta Ali Kurtuluş Hoca ile “Doğanın Günlüğü” makro atölye ve sergisi, Selçuk Balaban Hoca ile “Gözümüzden Kaçanlar” makro atölye ve sergilerinde bulundu. Ayrıca EFOD bünyesinde çeşitli karma sergilerde de fotoğrafları yer aldı. Orion fotoğraf günlerinde doğa fotoğrafları ile sunum ve söyleşi yaptı.14 Mart 2020 Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında ilk kişisel sergisini “Doğadan Işıltılar” Edirne Tabip Odasında paylaştı. 1994 yılından beri Edirne’de yaşıyor ve Aile Hekimliği yapıyor. Biri kız 25 yaşında ve biri erkek 19 yaşında 2 çocuk annesidir.

Fotoğraf sevgisini şöyle ifade ediyor;

“Fotoğraf çekmek benim antidepresanım, huzur ve sessizliğim, Alice Harikalar Diyarına geçiş kapım, bir masalı yaşamaya başlamak gibi. Eşsiz anlara şahitlik etmek ve tekrarı mümkün olmayacak sahneleri deklanşörde sabitlemek; muhteşem!Tekrar seyredebilmek ve sizlerle paylaşabilmek ise paha biçilmez”